Jak wytrwać w niepaleniu

Przyczyny powrotu do palenia:

  1. Stres - w odpowiedzi na sytuacje trudne byli palacze palą w nadziei, że papieros uspokoi, pozwoli zdystansować się do przeżywanego problemu.
  2. Ciekawość - pomimo braku potrzeby palenia, pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji po zabiegu- sięgają po papierosa.
  3. Pewność że jeden papieros nie zaszkodzi - byli palacze próbują sprawdzić czy jedno, dwa zaciągnięcia się dymem nie spowoduje nawrotu głodu nikotynowego po dłuższej przerwie.

Każdy zapalony papieros może spowodować, że głód wróci na nowo!

Prosimy aby traktować terapie antynikotynową jako formę pomocy w rzuceniu nałogu palenia, która wyeliminuje bezterminowo głód nikotynowy, ale nie wyeliminuje zachowań odruchowych, które są reakcjami wypracowanymi i utrwalonymi przez samych palących, i tylko oni mogą je opanować. Dlatego dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny.

Gdyby okazało się, że po kilku tygodniach czy miesiącach zaczną Państwo palić, terapię należy jak najszybciej powtórzyć.

Po zaprzestaniu palenia, zainwestujcie Państwo pieniądze wydawane na papierosy na podniesienie komfortu życia. Oferujemy terapie na zmniejszenie masy ciała, poprawę jakości snu, podniesienie nastroju, zmniejszenie ilości toksyn w organizmie.

Zainwestuj pieniądze wydawane na papierosy w podniesienie komfortu życia.

Czytaj dalej »


Zobacz również